TGB’NİN YENİ GENEL SEKRETERİ BERKE MUSTAFA BERKİL OLDU!

Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantımızda TGB Genel Sekreterliği görevine oy birliğiyle Berke Mustafa Berkil seçildi.

TGB’NİN YENİ GENEL SEKRETERİ BERKE MUSTAFA BERKİL OLDU!

Türkiye Gençlik Birliği çevrimiçi konferansla düzenlediği Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu toplantısında Barış Demiralay’dan boşalan Genel Sekreterlik görevine TGB GYK üyesi ve İstanbul İl Yöneticisi Berke Mustafa Berkil’i seçti.
TGB GGYK toplantısında konuşma yapan Berke Mustafa Berkil, “Türk gençliği her dönemde milletimizin vatan bağımsızlığı ve ekmek kavgası mücadelesinin itici gücü olmuştur. Bunun için Genç Türkler dünyaya nam salmıştır. TGB bugünün Genç Türkleridir. Türkiye’ye yönelik bu düşmanca saldırılar ve kuşatmalar İstiklal Marşımızda ifade ettiğimiz gibi ‘göğüslerimizi siper ederek” durdurulur. Göğsünü siper etmek için cesaret ve kararlılık gerekir. Türkiye Gençlik Birliği bu cesaret ve kararlılığa and içen gençlerin örgütüdür. Arkamızda kapı gibi 150 yıllık devrim tarihimiz var. Atatürk var! Hepimiz Atatürk’üz. Görevlere hazırız. 40 yılın sigortasıyız” dedi.

BERKE MUSTAFA BERKİL KİMDİR?
1996 yılında Mersin’in Akdeniz ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Berke Mustafa Berkil, lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk bölümünde devam etmektedir.
2012 yılından beri Türkiye Gençlik Birliği üyesi olan Berkil, lise yıllarından itibaren TGB’nin çeşitli kademelerinde görev almıştır. Türkiye Gençlik Birliği Liseli’de Avcılar İlçe Sekreterliği görevini yürüten Berkil, üniversitede Halkçı Hukuk Kulübü Başkanlığı yapmıştır. Kulüp başkanlığının ardından Türkiye Gençlik Birliği’nde (TGB) İstanbul Üniversitesi Başkanlığı, TGB İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere TGB’nin çeşitli kademelerinde görev yürütmüştür.

Tarih:
Diğer Haberler