TGB ve CKD'den Ortak Açıklama: 15 Mart'ta Çanakkale'deyiz!

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Çanakkale Zaferinin 105. yılında 15 Mart’ta TGB ile Çanakkale’de olacağını açıkladı.

TGB ve CKD'den Ortak Açıklama: 15 Mart'ta Çanakkale'deyiz!

15 MART’TA ÇANAKKALE’YE

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Çanakkale Zaferinin 105. yılında 15 Mart’ta TGB ile Çanakkale’de olacağını açıkladı.

TGB Genel Merkezinde yapılan basın açıklamasını CKD Genel Başkanı Tülin Oygür ve TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, 15 Mart’ta Gelibolu’da düzenlenecek olan Mavi Vatan Mitingi’ne ortak çağrıda bulundular.

CUMHURİYET KADINLARI MAVİ VATAN İÇİN ÇANAKKALE’DE

Türk kadınının Çanakkale ve Kurtuluş Savaşında olduğu gibi bugün de savaştığını söyleyen Tülin Oygür, “Cumhuriyet Kadınları Derneği, tıpkı 105 yıl önce Çanakkale savaşına isteğiyle katılan Hemşire Safiye Hüseyin Elbi gibi gönüllüdür ve en öndedir. Atatürkçü, Cumhuriyetçi kadınlarımızın temsil ettiği Derneğimiz daha dün ülkenin her yerinde işçi, esnaf, köylü kadınlarımızla el ele vererek güçlü şekilde kutladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününün ardından, 15 Mart Pazar günü de vatansever gençliğimizi temsil eden Türkiye Gençlik Birliğiyle birlikte Çanakkale’de olacaktır.” dedi.

“Bütün kadınlarımızı, aileleriyle, çocuklarıyla birlikte 15 Mart günü Çanakkale’ye davet ediyorum” diyerek çağrı yapan Oygür, “Savaşın en önünde zaferlere birlikte yürüyelim!” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

“ANA VATANIMIZIN GÜVENLİĞİ MAVİ VATANDAN BAŞLIYOR”

Tülin Oygür’ün ardından açıklama yapan TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, Çanakkale Savaşının bizlere denizlerin önemini gösterdiğini belirterek şunları söyledi:

“Çanakkale, emperyalistleri tarihinde ilk kez dize getirdiğimiz meydandır. Çanakkale Zaferi, mazlum milletlerin umudu ve rotasıdır. Bugün, zaferimizin 105. yılında emperyalistleri ve onların kurguladığı planları tek tek deviriyoruz. Çanakkale zaferi, denizlerimizin ne kadar önemli olduğunu bizlere göstermiştir. Bu zafer, ana vatanımızın güvenliğinin mavi vatandan başladığını göstermiştir.

Bugün de aynı durum geçerlidir. Türkiye’miz sadece karadan değil, denizden de tehdit altındandır. ABD, İsrail, Yunanistan, GKRY namlularını ülkemize ve donanmamıza çevirmiştir. Mavi vatanımızın yer altı kaynaklarına göz dikilmekte ve sınırları işgal edilmektedir. Ülkemizin geleceğini denizlerdeki mücadele tayin edecektir. Türkiye Gençlik Birliği olarak, kulağımız Mehmetçikte, gözümüz mavi vatanda. Deniz zaferimizin 105. Yılında, 15 Mart günü Çanakkale’de Mavi Vatan Mitingi’nde buluşuyoruz.

Büyük milletimizi, bütün üniversitelerden gelecek genç arkadaşımızla birlikte tarihimize sarılıp, mavi vatanımızı savunmaya çağırıyoruz!”

15 Mart’ta Gelibolu’da Mavi Vatan Mitingi’ne katılacak olan on binlerce genç, mitingin ardından tarihi yarımadadaki şehitlikleri ziyaret ederek Çanakkale Şehitlerini anma programını tamamlayacak.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler