Türkiye Liseliler Birliği Yeni Genel Başkanı Seçti

TGB GGYK toplantısında TLB Genel Başkanlığına oy birliğiyle Barış Dİkmen seçildi. Aynı toplantıda TLB Genel Sekreterliğine ise Ata Pelvanoğlu seçildi.

Türkiye Liseliler Birliği Yeni Genel Başkanı Seçti

Türkiye Gençlik Birliği yurdun dört bir yanından yüzlerce gencin katılımıyla yaptığı Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulunu (GGYK)toplantısında Türkiye Liseliler Birliği Genel Başkanlığına Barış Dİkmen'i seçti. Yeni dönemde vatansever, Atatürkçü liselilere TLB Genel Başkanlığına oy birliğiyle seçilen Barış Dikmen liderlik edecek.

Uzun dönem TLB Genel Başkanlığı görevini yürüten Furkan Kaplan, Vatan Partisi'nde Genel Başkanlık Özel Kalem Müdürü olmuştu. Bugün yapılan TGB Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısında yapılan seçimde TLB Genel Başkanlığı görevine TLB Genel Sekreterliği görevini yürüten Barış Dikmen seçildi.

Barış Dikmen Kimdir?
1997 yılında Yozgat Akdağmadeni'nde doğdu. Annesi ev hanımı babası emekli memur olan Dikmen, İlkokul ve Lise eğitimini Antalya Manavgat'ta tamamladı. Pamukkale Üniversitesinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkiler bölümünden mezun olan Barış Dikmen yüksek lisans eğitimi için hazırlık yapmaktadır.

2011 yılında TGB üyesi olan Dikmen, TGB Liseli ve TLB’nin kuruluşundan bugüne aldığı çeşitli görevlerde TGB’nin büyümesine omuz verdi. TLB Manavgat İlçe Başkanlığı’nın ardından, Pamukkale Üniversitesi birim ve kampüs başkanlığı, TGB İl Sekreterliği ve TGB İl Başkanlığı görevleriyle Denizli ilinde gençlik hareketine liderlik etmiştir. TLB Sosyal Medya Sorumluluğuyla Türkiye Gençlik Birliğinin genel merkezinde görev almaya başlayan Dikmen, TLB Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır. Son olarak TLB Genel Sekreterliği görevini başarıyla tamamlayan Dikmen TLB Genel Başkanlığına oybirliğiyle seçilmiştir.

Ata Pelvanoğlu Kimdir?
23 Eylül 1998’de İstanbul’da doğdu. İlk öğrenimini ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi bölümü 4. Sınıf öğrencisidir. Annesi işçi emeklisi babası pazarcıdır. 2013’ten bugüne TLB İstanbul İl Yöneticiliği, TGB Anadolu Üniversitesi Birim Örgüt Başkanlığı, TGB Eskişehir Propaganda başkanlığı, Anadolu Üniversitesi Anadolu Kültür ve Medeniyetleri Kulübü başkanlığı, TGB Eskişehir İl Sekreterliği ve TGB Eskişehir İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.

talebe.org

Tarih:
Diğer Haberler