VATAN VE EVLAT NÖBETİNİN 3.YILINDA DİYARBAKIR AİLELERİNE ZİYARET

. “Kahraman annelerimiz, kahraman babalarımız; Türk gençliği sizinle beraber. Türk gençliğinin yüreği ilk günden beri sizinle atıyor. "

VATAN VE EVLAT NÖBETİNİN 3.YILINDA DİYARBAKIR AİLELERİNE ZİYARET

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar ve beraberinde üniversite temsilcilerinden oluşan heyet, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde vatan ve evlat nöbetinin 3. yılına giren aileleri ziyaret etti.

 

Çocukları PKK/HDP tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 3 Eylül 2019 tarihinde başlattıkları evlat nöbeti kararlılıkla devam ediyor. Evlat nöbetinin 3. yılında 234 aileyle devam eden eylemde bugüne kadar 30 aile evladına kavuştu.
Türk milletinin bugün de ortak çağrısı annelerin evlatlarına kavuşması için “HDP Kapatılsın!” oldu.

 

Diyarbakır anneleri “Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP”, “Türk Kürt kardeştir HDP kalleştir” “Hepimiz askeriz HDP’ye yeteriz” sloganları atarak Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı ve beraberinde üniversite temsilcilerinden oluşan heyetle nöbet çadırına yürüdüler.

 

HDP/PKK’ya karşı bayrak açan ailelerle vatan ve evlat nöbetinin 3. yılında tekrar bir araya gelen Türkiye Gençlik Birliği heyeti, Türk gençliğinin yüreğinin ilk günden beri ailelerle çarptığını ve bu mücadelenin sonuna kadar da ailelerle omuz omuza mücadele edeceklerini vurguladı.

 

MEHMETÇİĞİN SİLAHLA EZDİĞİ PKK YOK OLACAK!

 

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar ziyaret esnasında yaptığı konuşmada HDP’nin Türk milleti nezdinde kapatıldığını söyleyerek bu mücadelenin dağa kaçırılan tüm gençleri geri getireceğini vurguladı. “Kahraman annelerimiz, kahraman babalarımız; Türk gençliği sizinle beraber. Türk gençliğinin yüreği ilk günden beri sizinle atıyor. Daha burada 2-3 aile varken size koştuk. Çünkü PKK bizim sıra arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi de çaldı. Biliyoruz ki bu hainler, bu şer yuvası kardeşlerimizi sizden alıp götürdüler. Ama sizin bu kutlu mücadeleniz iman dolu göğsünüz bu zaferi getirdi ve şimdi kardeşlerimiz geri dönüyorlar. Kardeşlerimiz sizlere koşuyorlar, sizlere kavuşuyorlar. Biz de kardeşlerimize kavuşuyoruz. Daha fazla kardeşimiz gelecek. Daha fazla kardeşimiz sizinle kavuşacak. Ve biliyoruz ki Mehmetçiğin silahla ezdiği PKK yok olacak, bitecek. Bu mücadelenin sonunda biz kazanacağız, Türk gençliği, Türk milleti kazanacak.”

HDP’YE EK SÜRE VERMEK MEHMETÇİĞE KURŞUN SIKMAKTIR!

 

TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, AYM’nin HDP’ye verdiği ek süreye tepki göstererek AYM’yi şu sözlerle istifaya çağırdı: “
Ben TGB Genel Başkanıyım evet ama aynı zamanda sizlerin evladıyım. Mardinli bir Kürt kızıyım ve bununla gurur duyuyorum. Bir Kürt kızı olarak sesleniyorum şimdi; sizin yüreğiniz nasıl Mehmetçiğimize kurşun sıkılmasına ek süre vermeye el verir? O koltukları işgal edenler Türk mahkemeleri adına karar vermemektedirler. Onlar Amerika’nın, emperyalizmin prangalarına vurulmuşlardır. Anayasa Mahkemesi HDP’yi kapatmıyorsa, yüreği yetmiyorsa, gururu, onuru yoksa biz kapatırız. Gerekiyorsa, onlara da derslerini veririz, Zühtü Arslan’ı o koltukta oturtmayız. Türk mahkemeleri adına karar verecek bir başkanı getirir oraya oturturuz. Zühtü Arslan istifa etmek zorundadır, istifa edecektir, göreceksiniz. Bu mücadeleyi biz kazanacağız. Şimdi bir kere daha, hep beraber sizin huzurunuzdan da sesleniyoruz; HDP, Türk milleti nezdinde kapatılmıştır. HDP’yi Diyarbakır anneleri kapatmıştır. Bakın o kapıya! O kapıya kepenk vuruldu. Onlar bu binaya fareler gibi arkadan giriyorlar. Onlar korkaklar, acizler, bizim karşımızda duramazlar. Çünkü onlar Amerika’nın işbirlikçisi, kuklası. Hatırlayın, Afganistan’da Amerika’ya karşı zafer kazanıldı. Afganistan’daki zaferde bir şey çarptı gözümüze; o uçaklara köpekler bindirildi ama işbirlikçiler bindirilmedi. Bu işbirlikçiler de o köpekler kadar değerli olamayacaklar. Bir kere daha haykırıyoruz; Türk milleti ayaktadır, Türk gençliği ayaktadır. HDP’yi kapatacağız! PKK’yı ezeceğiz, terörü yerle bir edeceğiz. İyi ki varsınız, iyi ki varız.”

 

“AYM NEYİ BEKLİYOR? ASKER, POLİS AZ ÖLMÜŞ! BİRAZ DAHA ÖLSÜNLER BUNU MU BEKLİYOR?”


HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın kapısını kilit vurduran aileler, bugün tüm Türkiye’ye, PKK terörüne karşı Diyarbakır’da olma çağrısı yaptılar. HDP'nin, kapatma davasında Anayasa Mahkemesinden (AYM) talep ettiği ek sürenin kabul edilmesine de aileler tepki gösterdi.
HDP Diyarbakır binası önünde evlat nöbeti tutan Celil Bektaş, HDP'ye ek süre veren AYM'ye tepki gösterdi: "AYM neyi bekliyor? Asker, polis az ölmüş, biraz daha ölsünler. Bunu mu bekliyor?" diyerek HDP’nin kapatılmasına vurgu yaptı.

 

“BİZİM GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZDEN GELİR”

Türk gençliğinin Diyarbakır’da vatan ve evlat nöbeti tutan ailelerden cesaret aldığını söyleyen Çınar, HDP Kapatılacak ve zafere giden bu yolda görevlere hazırız diyerek Diyarbakır ailelerine şöyle seslendi: “En büyük alkışlar size. Çünkü sizin mücadeleniz bize yürek, cesaret verdi. Biz üniversitelerde, liselerde teröre karşı mücadele ederken siz de buraya geldiniz, o mücadele bayrağını burada yükselttiniz. Bizim gücümüz birliğimizden gelir. Türk gençliği sizinle, bu zaferde en önemli rolleri üstlenmeye hazır. Her zaman emrinizdeyiz. Bu mücadeleyi beraber zafere ulaştıracağız. Önümüze engeller de koysalar, bizi engellemeye de çalışsalar, Ayşegül annemizin evini de yakmaya çalışsalar bu mücadelenin sonunda biz kazanacağız. PKK bitmiştir. HDP bitmiştir. Zaferimiz kutlu olsun, HDP kapatılacak!”

ANNESİNE KAVUŞTU TGB’YE ÜYE OLDU!


HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan vatan ve evlat nöbetinin öncülerinden olan Ayşegül Biçer, geçtiğimiz aylarda evladına kavuşarak pek çok aileye umut olmuştu. Mücadeleye HDP kapatılana ve tüm aileler evlatlarına kavuşana dek devam edeceğini söyleyen Ayşegül Biçer, “Evlatlarımız Kandil’i yıka yıka dönüyor!” demişti.
Bugün o umudun sembol ismi Ayşegül Biçer’in oğlu Mustafa Biçer, TGB’nin Diyarbakır ailelerine yaptığı ziyaret sırasında TGB’ye üye oldu. Bugüne kadar hep yanımızda oldunuz diyen Mustafa Biçer, HDP/PKK tarafından dağa kaçırılan gençlere “Geri dönün, teslim olun.” çağrısı yaptı. “Hepinizin yardımları var, hepiniz ailemize destek oldunuz. Biz yokken de biz varken de ailemizin yanında oldunuz. Size çok teşekkür ederiz. Daima yanımızda durdunuz. Oradaki gençlere de çağrımızdır, onlar da dönsünler.

Bizi teslim olamayalım diye zorla televizyonlara çıkardılar. Biz milletimizin şefkatine sığındık. Şimdi annemin yanındayım. Allah’ın izniyle okuluma gideceğim, devlet de bize yardım ediyor, her türlü imkânı sunuyor. Keşke herkes gerçekleri görse, gelip teslim olsa. Diğer ailelerin çocukları da bizim geldiğimizi görsünler, onlar da gelsinler.”

 

 

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler