FETÖ’nün General Kasım Süleymani Rahatsızlığı

FETÖ'nün operasyon sitesi Ahval News, yaptığı yalan haberle Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği (WAYU) etkinliğini hedef aldı.

FETÖ’nün General Kasım Süleymani Rahatsızlığı

FETÖ'nün Türkçe-İngilizce-Arapça yayın yapan operasyon sitesi Ahval News, geçtiğimiz yıl ABD’nin İHA saldırısı sonucunda şehit olan General Kasım Süleymani rahatsızlığını Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği (WAYU) tarafından gerçekleştirilen anma etkinliğini yalan haberlerle hedef aldı.

'BİZİM İÇİN GURUR'

Ahval News’te yayınlanan haber, WAYU etkinliğinin, konferansa “Katil Süleymani” kullanıcı adıyla katılan katılımcıların “Katil İran” sloganları atması nedeniyle durdurulmak zorunda kaldığını iddia etti.

İddia edilenin aksine Tahran Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Foadİzadi’nin konuşmacı olduğu, başta Türkiye olmak üzere Batı Asya, Latin Amerika, Avrupa ve Doğu Asya’dan çok sayıda gencin katıldığı konferans emperyalizme karşı direnen tüm mazlum milletlerin birlik olması gerektiği ve Türkiye ile İran dostluğu vurgulanarak başarılı şekilde tamamlanmıştı.

AhwalNews’in haberinde, WAYU Genel Sekreterliğini yürüten ve aynı zamanda Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkan Yardımcısı olan Işıkgün Akfırat’ın General Kasım Süleymani’yi anmak üzere yaptığı paylaşımlar hedef gösterildi.

Akfırat kendi sosyal medya hesabından FETÖ’cü AhwalNews’in haberi paylaşarak şu mesajı yayınladı:

“FETÖ'nün operasyon sitesi Ahval News, WAYU adına Dr. Foadİzadi ile yaptığımız Süleymani anmasını hedef almış. Bizim için gurur. Bir düzeltme: provokasyon yüzünden kesintiye uğrayan etkinlik İran Büyükelçiliği'nin Saadet Partisi'yle yaptığı, bizimki değil” dedi.

FETÖ’NÜN AVRASYA RAHATSIZLIĞI

Türkiye’nin dünyada değişen ve Avrasya’ya yerleşen konumundan rahatsız olan FETÖ, Ahval News aracılığıyla psikolojik operasyon girişiminde bulunuyor.

Ahval News’in hazırladığı haberde General Kasım Süleymani hakkında WAYU etkinliğinde yapılan konuşmalara benzeyen vurguların Avrasyacılar tarafından yapıldığı açıkça dile getirildi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in Tehran Times’a verdiği röportaja değinilen haberde Tehran Times “rejim” yanlısı olarak ifade edilirken Perinçek’in ABD’nin İran’ı psikolojik savaşla bölmeye çalıştığını ifade eden cümleleri “Perinçek, ABD’yi suçladı” diyerek verildi.

Türkiye’nin komşularıyla olan ilişkilerinin iyileşmesinden rahatsız olan Ahval News yayınladığı haberde Türkiye ve İran’ı “tarihsel rakip” olarak nitelendirirken Suriye’de Beşar Esad yönetimini ise terör örgütü PKK ile denk tutarak Türkiye’nin düşman kuvveti olarak nitelendirdi.

FETÖ firarilerinin ve kriptolarının merkezi olan Ahval News daha önce de pek çok kez Türkiye ile Çin ilişkilerini yıpratmak amacıyla Doğu Türkistan İslam Partisi üzerinden Uygur kışkırtıcılığı yapmıştı.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler