TGB Genel Başkan Yardımcısı Dilek Çınar’dan İstanbul Sözleşmesi Paylaşımı:

Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilerek bir tümörü kesip attı.

TGB Genel Başkan Yardımcısı Dilek Çınar’dan İstanbul Sözleşmesi Paylaşımı:

Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına ilişkin TGB Genel Başkan Yardımcısı Dilek Çınar, Twitter hesabından paylaşımda bulundu. ‘Türkiye bir tümörü kesip atmıştır’ diyen Çınar, sözleşmenin Türk kadınını korumadığını ve bir dayatma olduğunu söyledi.

Dilek Çınar’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar:

“Türkiye bir tümörü kesip attı”

TGB Genel Başkan Yardımcısı Dilek Çınar Twitter hesabından İstanbul Sözleşmesi’ne bağlı Türk kadını emperyalizmin denetiminde var olamaz vurgusunu yaparak, “Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilerek bir tümörü kesip atmış ve kendi kanunlarına sarılmıştır. Türk kadını emperyalist denetimi ve emperyalizmin kurmak istediği çürümüş toplum yapısını kabul etmez. 6284’e sarılacağız. 6284’ü uygulayacağız.

Denetimi emperyalizmde olan milleti ne İstanbul Sözleşmesi yaşatır ne de kanun. GREVIO ilk raporunda Türk askerine ve Türk polisine tecavüzcü demiş, HDP/PKK Belediyelerine kayyum atamaları eleştirilmiştir, PKK güdümündeki kadın örgütleri korunmuştu. Bizi bunlar mı koruyacak?

Bizi sözleşmelerin yaşatmasını mı bekleyeceğiz? Yoksa biz, Bastille zindanlarını basan Fransız Kadınları, eşitlik için savaşan Süfrajetler, Cumhuriyet'i kuran Türk Kadınları gibi kendi vatanımızda kendi kanunlarımızla eşitlik, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi mi vereceğiz?” dedi.

Tarih:
Diğer Haberler