Devlet Tiyatroları 1 Ekim’de açılıyor

Devlet Tiyatroları 160 oyunu seyircilerle buluşturmak üzere perdelerini açıyor.

Devlet Tiyatroları 1 Ekim’de açılıyor

Devlet Tiyatroları, 1 Ekim'de yerli ve yabancı yaklaşık 160 oyunu seyircilerle buluşturmaya hazırlanıyor. İlk turda ise 13’ü yerli 18’i yabancı olmak üzere toplam 31 oyun prömiyer yapacak. 7 yeni oyunla perdelerini açacak olan Ankara Devlet Tiyatroları “İkinci Katil”, “Osmancık”, “Şempanzeler”, “Yedi Kocalı Hürmüz”, “Muhteşem Diva”, “İhanet” ve “Anna Karenina” oyunları izleyiciyle buluşturacak.

İstanbul ise 5 yeni oyunla yeni sezona başlayacak: Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik’in daveti üzerine İstanbul’a gelen Makedonya Ulusal Tiyatrosu Genel Müdürü Dejan Projkovski de William Shakespeare’in “Romeo ve Juliet” adlı oyununu 10 Ekim’de sahneye taşıyacak. Ray Cooney’in yazdığı ve Haldun Dormen’in sahneye koyacağı “Karmakarışık”ın yanı sıra “Bayrak”, “Günün Çorbası” ve “Avrupa” da İstanbul seyircisiyle buluşacak yeni oyunlar arasında bulunuyor.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik’in yönettiği “Öfkeyle Bak Geriye” ve “Sandalım Kıyıya Bağlı” adlı oyunların İzmir’de prömiyerini yapacak olan Devlet Tiyatroları, Bursa’da “Köprüdeki Adam”ı, “Antrikot”u ve “Puntila Ağa ve Uşağı Matti”yi, Adana’da “Fareler ve İnsanlar”ı, Diyarbakır’da “İki Bavul Dolusu”nu, “Savaş Alanı Gibi Kadın”ı ve “Bir Şehnaz Oyun”u, Konya’da “Elmadaki Barış”ı ve “Bit Yeniği”ni, Erzurum’da “Pinokyo”yu ve “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”nı, Van’da “Nikah Kağıdı”nı ve “Zambak Limanı”nı, Sivas’ta “Leyla ile Mecnun”u, Antalya’da “Deli Dumrul”u ve “Riviera”yı ve Trabzon’da “Leblebici Horhor”u seyirciyle buluşturacak.

 

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler