TGB'lilerin Telefonunu Dinleten Kozmik Oda Savcısına 17 Yıl Hapis

29 Ekim Cumhuriyet yürüyüşü yapmak isteyen TGB'lilerin telefonunu dinleten ve Kozmik odanın aranması kararını çıkartan savcıya 17 yıl hapis cezası!

TGB'lilerin Telefonunu Dinleten Kozmik Oda Savcısına 17 Yıl Hapis

Milli bayramların yasaklandığı zamanda, yasak dinlemeden Atatürk ve Cumhuriyet için yüz binleri yürüttük.

O dönemde, 29 Ekim yürüyüşü yapmak isteyen TGB'lilerin telefonlarını dinleterek eylemleri engellemeye, arkadaşlarımızı baskı altına almaya çalışan  ve Kozmik Oda'nın aranması kararını çıkaran FETÖ'cü eski savcı Mustafa Bilgili ve Kozmik Oda davasının eski hakimi Nihal Uslu'ya FETÖ üyeliği ile devlet güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmekten hapis cezası verildi.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Kozmik Oda'yı aratan eski savcı Mustafa Bilgili'ye, FETÖ üyeliği, devlet güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme suçlarından 17 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Eski hakim Halil İbrahim Kütük'e de "FETÖ üyeliği" ve "devlet güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme" suçlarından toplam 12 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

HİÇBİR TÜRK GENCİNİ VATAN MÜCADELESİNDEN BİR ADIM GERİ ATTIRAMAYACAKLAR!

TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, "Başta Türk yargısına teşekkür ediyoruz, yargımıza olan güvenimiz tekrar tazelendi. Kumpaslar zamanında TGB’li yöneticilerin de telefonlarını hukuksuzca dinleyen Bilgili, layık olduğu cezayı aldı. O dönem, TGB’li arkadaşlarımızı sindirmeye, korkutmaya ve baskı altına almaya çalışan terör örgütü mensupları o dönem de başarılı olamadı, bu dönem de olamayacak. Hiçbir Türk gencini vatan mücadelesinden bir adım geri attıramayacaklar. FETÖ’yle olan mücadelenin kesintisiz devam etmesini istiyor ve bu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz." ifadelerini kullandı.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler