Meydanlarda TGB rüzgarı esiyor: 19 Mayıs'ta Türkiye'ye Sahip Çıkıyoruz!

Türkiye’nin dört bir yanında da sokak sokak çalışmalar yürütülüyor. Yürüyüşe katılım için faaliyetlerini hızlandıran TGB’li gençler, Aydınlık’a çalışm

Meydanlarda TGB rüzgarı esiyor: 19 Mayıs'ta Türkiye'ye Sahip Çıkıyoruz!

19 Mayıs’ta Türkiye Gençlik Birliği (TGB)’nin çağrısıyla 5 ilde düzenlenecek yürüyüşlere sayılı günler kaldı. Yürüyüş merkezlerinden biri olan İstanbul’da hem yürüyüşün teknik hazırlıkları hem de şehrin önemli noktalarında yürüyüşe davet için önemli bir çalışma yapılıyor. 19 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Beşiktaş Atatürk Evi önünden başlayacak yürüyüş için çevre illerden otobüsler de kaldırılacak. İstanbul’da düzenlenen 19 Mayıs Türkiye’ye Sahip Çık Yürüyüşü’nün kahramanları, heyecan ve düşüncelerini Aydınlık’a anlattı.

‘MASALARDA KALABALIK EKSİK OLMUYOR’
- TGB İstanbul İl Yöneticisi Yakup Büray Yılmaz: “19 Mayıs’ta, Türkiye’ye sahip çıkmak için yapacağımız yürüyüşe 4 gün kaldı. 4 gün kala bakıyoruz, ülkemiz ABD destekli gerici ve bölücü tehditlerle karşı karşıya. Özellikle seçimlerle birlikte ABD destekli bölücülük yükselişe geçti ve DEM Parti Doğu ve Güneydoğu’da birçok belediye aldı. En son çözüm sürecinde gördüğümüz ve milletimizin birbirine omuz vermesiyle atlattığımız manzaraları, Türkiye’nin çeşitli merkezlerinde tekrardan görür olduk. Öbür yanda HÜDA-PAR gibi gerici, Türk toplumunu birbirinden ayırmak, toplumu kutuplaştırmak isteyen oluşumlar güç kazandı. Bu koşullarda 19 Mayıs’a gidiyoruz. 19 Mayıs’ta işte bu tehditlere karşı, milli devletimizi savunmak için yürüyeceğiz.

“Yaptığımız tespitleri nerede söylersek söyleyelim karşılık buluyor. ABD destekli gerici ve bölücü tehditleri halkımızın büyük bir kısmı da saptamış durumda, dolayısıyla yürüyüşümüze ilgi yoğun. Meydanlarda kurduğumuz masalardan kalabalık eksik olmuyor. Katılımlar ardı sıra geliyor. Katılacağım diyerek masadan ayrılan vatandaşlarımız telefonuna sarılıp çevresine haber veriyor, yürüyüşün örgütlenmesinde bizlere destek oluyor.”

‘BURSA NUTKU’NDA OLDUĞU GİBİ…’
 
- TGB Marmara Üniversitesi Birim Başkanı Ebru Gül Müezzinoğlu: “19 Mayıs Türkiye’ye Sahip Çık yürüyüşünün çalışmalarını İstanbul’un en kalabalık üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesi’nde yürütüyoruz. Fakültelerimize, duraklara afişler asıyoruz, elimize katılım formalarını alıp kampüsün dört bir köşesini arşınlıyor, arkadaşlarımıza yürüyüşümüz hakkında bilgi veriyoruz. Yaptığımız vurgular, bir yandan ülkemizdeki acı gerçekleri aslında. Meclisimizde ABD güdümlü teröristlerin ve gericilerin olması, Türk’süz anayasanın tartışılması, PKK terör örgütünün ABD eliyle sınırımızda eğitilmesi, para akıtılması... İkinci Kürdistan hayallerinin kurulması, hepsi bu tabloda yerini alıyor. Biz ise Türk gençliğinin bu tablodaki yerinin Bursa Nutku’nda olduğu gibi Türkiye’ye sahip çıkmak olduğunu söylüyor ve bütün arkadaşlarımızla ortaklaşıyoruz.

“İlk aldığımız tepki ise böyle vurguların yapıldığı tek yürüyüşü bizim düzenliyor olmamız oluyor. Bildirilerimizi alan arkadaşlarımız çevresine dağıtmak için fazladan alıyor, kendi sınıf gruplarında yürüyüşümüzün duyurusunu paylaşıyorlar. Gençliği, “Türkiye’ye sahip çık” çizgisinde birleştirmenin mutluluğunu paylaşıyoruz.”

‘GENÇLİK, TÜRKİYE’NİN GİRDİĞİ ZORLU SÜRECİN FARKINDA’
- TGB İstanbul Üniversitesi Birim Sekreteri Duru Aktaş: “Çalışmalarımızda artık son haftaya girmiş bulunuyoruz. Kampüslerde görüyoruz ki, TGB’nin siyasetleri Türk gençliği nezdinde etkili ve giderek etkisini artırmaya devam ediyor. Gençlik, Türkiye’nin özellikle yerel seçimlerden sonra girdiği zorlu sürecin farkında. ABD destekli gericiliğin ve bölücülüğün yükselişine ve yükseltilmesine karşın bir tepkiler giderek artıyor. Bu yüzden de gençlik mücadele için örgütlü ve daha güçlü yollar arıyor.

“İstanbul Üniversitesi’nde, kampüs çevresinde yaptığımız çalışmalarla daha çok arkadaşımıza ulaşma fırsatı yakalıyoruz. Birebir sohbetlerimizde TGB’nin geçmişten bugüne siyasetini ve eylemlerini aktararak arkadaşlarımızı üye olmaya davet ediyoruz.

‘HOCALARIMIZ ÇALIŞMALARIMIZI TAKDİR EDİYOR’
“Hocalarımız; TGB’nin milli çizgisini, vatan mücadelesini destekliyor ve çalışmalarımızı takdir ediyor. Akademisyen-öğrenci fark etmeksizin herkes siyasetlerimizde ortaklaşıyor. 19 Mayıs’ta İstanbul halkıyla birlikte Beşiktaş Atatürk Evi önünde güzel manzaralara ve kalabalıklara tanıklık edeceğiz.

 

“Türkiye Gençlik Birliği’nin 19 Mayıs için üniversitelerde yaptığı çağrılar karşılık buldu ve yürüyüş çalışmaları sırasında çok sayıda öğrenci TGB’ye üye oldu. Amerikan emperyalizmi ve İsrail siyonizminin saldırılarına karşı Türkiye’nin bağımsızlığını ve birliğini savunan gençler Milli devleti savunmak için göreve hazır olduklarını belirtti.”

‘TGB’DE BENİM GİBİ ATATÜRK’ÜN İZİNDE’
19 Mayıs çalışmaları sırasında TGB’yle tanışan Halil Ceren duygularını Aydınlık’a anlattı.

- TGB Marmara Üniversitesi üyesi Halil Ceren: “İsmim Halil, Marmara Üniversitesi’nde okuyoruz. Daha yeni TGB’ye üye oldum. Her türlü terör örgütünün karşı olup taraf gözetmeksizin eleştiri getirdiklerinden TGB’ye katıldım. Gençlerin fikirlerini değiştirebileceklerini gördüm. Bu sebeple hep birlikte Türk gençliğine ışık olabileceğimizi düşünüyorum. Gençlik ancak bir araya gelirse bir şeyler değişebilir. TGB’de benim gibi milliyetçi ve gerçekten Atatürk’ün izinden gidenleri gördüm. Ve bu yol arkadaşlarımla birlikte kendimde güç buldum.

19 Mayıs yürüyüşümüzde öne çıkan vurgularımız çok farklı olacak. Beşiktaş Atatürk Evi önünde Türkiye’nin esas sorunlarını göstereceğiz ve çözüm yöntemlerini ortaya koyuyor olacağız. Milletimiz, terör örgütleriyle birleşen partilerden artık sıkıldı, meclisinde terörist istemiyor. İşte bu günlerde bizler onların gönlüne su serpeceğiz. Çünkü yanlışa yanlış diyebilen, eleştirirken çözüm yöntemlerini gösteren, iktidar veya ana muhalefet fark etmeksizin Türkiye’nin rahatsızlıklarına parmak basan herkesin gidebileceği tek adres TGB. Gelin siz de mücadeleye omuz verin, 19 Mayıs’ta saat 14.00’te Beşiktaş Atatürk Evi önünde başlayacak yürüyüşümüzle Türkiye’ye hep birlikte sahip çıkalım.”

İstanbul’da düzenlenen yürüyüş için Bursa’da da hazırlıklar sürüyor. Bursa’dan otobüsler kaldıracak gençler, detayları bizlerle paylaştı. TGB Bursa İl Başkanı Emircan Fırıncı, Bursa’daki çalışmaları anlattı.

‘19 MAYIS’TA TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA EMANETE SAHİP ÇIKTIĞIMIZI GÖSTERECEĞİZ’

- TGB Bursa İl Başkanı Emircan Fırıncı: “Türksüz Anayasa tartışmaları, Şeyh Said ve Seyit Rıza’ya övgüler dizenler, ülkemizi dört bir yandan kuşatma altına alan ABD, DEM Parti eliyle Doğu ve Güneydoğu’da sahnelenen kışkırtmalar, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı soykırım ve daha nicesi… Türkiye’nin içinde olduğu koşullar gösteriyor ki, Atatürk 19 Mayıs gibi bir günü boşuna Türk Gençliğine emanet etmemiş. 105 yıl sonra bu 19 Mayıs'ta da ‘ABD-İsrail'e Vatanını Böldürme, Türkiye'ye Sahip Çık’ diyerek tarih sahnesinde olacağız. Üniversite ve liselerde Türk gençliğini bu bilinç etrafında birleştiriyoruz. 19 Mayıs'ta Türkiye'nin dört bir yanında emanete sahip çıktığımızı göstereceğiz.
“Bursa'dan da otobüslerimizi kaldırarak 19 Mayıs günü İstanbul 'da Beşiktaş Atatürk Evi önünden 14.00'da başlayacak yürüyüşe katılacağız. Bütün vatansever Bursa gençliğini Türkiye'ye sahip çıkmak için bizimle olmaya davet ediyoruz.”

KATILMAK İÇİN
İstanbul’daki vatandaşlarımız yürüyüşe katılmak için 0537 676 5655, Bursa’dan kalkacak otobüslere ilişkin ayrıntılı bilgi için 0537 238 5424, düzenlenen diğer yürüyüşler için ise 0534 916 1727’yi arayabilirsiniz.

Tarih:
Diğer Haberler