Muğla'da Ciğerlerimiz Yandı

Muğla Datça'da makilik alanda dün öğleden sonra başlayan yangında yaklaşık 5 hektar alan zarar gördü. TGB, doğamızın yok olmasına izin vermeyecek!

Muğla'da Ciğerlerimiz Yandı

Muğla'nın Datça ilçesindeki makilik alanda dün öğleden sonra çıkan yangın söndürüldü.

Palamutbükü Verici Tepesi mevkisindeki makilik alanda dün başlayan ve kontrol altına alınmasına rağmen yeniden yayılan orman yangınını söndürme çalışmaları sabah saatlerine kadar devam etti.

Söndürme çalışmalarına 15 arazöz, 10 itfaiye aracı, su tankerleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Belediyesi itfaiyeleri ile Orman Bölge Müdürlüğünden 150'ye yakın işçi katıldı. Havanın aydınlanmasıyla 3 yangın söndürme helikopteri de ekiplere havadan destek verdi.

Arazinin sarp ve rüzgarın etkili olması nedeniyle ekipler alevlere müdahalede güçlük çekti.

 

Yanan Bölge
Yanan Bölge

Palamutbükü Camisi'nden, söndürme çalışmalarına yardımcı olunması için yapılan anonsun ardından bölge sakinleri de çalışmalara destek verdi.

Yoğun müdahale sonucu yangın söndürüldü ve soğutma çalışmalarına başlandı.

Yangında yaklaşık 5 hektar makilik alanın zarar gördüğü belirtildi.

Öte yandan, yangının neden olduğu zararın boyutu drone ile çekilen görüntülerle ortaya çıktı.

TGB DOĞAMIZIN YOK OLMASINA İZİN VERMEYECEK

Türkiye'de artan sel felaketleri, toprak kaymaları, temiz havanın yetersizliği yeşil doğamızın yok olmasından kaynaklıdır. TGB olarak doğamızın yok olmasına izin vermeyeceğiz. Cennet vatanımızın her karış toprağının can bulmasını sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Datça'da yanan ciğerimizi Bozkır'da yeşillendirdiğimiz bölge ile söndüreceğiz. Siz de fidan kampanyamıza destek olun doğamızın derdine hep birlikte derman olalım.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler