AKP ve MHP hezimetin faturasını birbirlerine kesiyor!

Pazar günü yapılan halkoylamasında evet cephesinin yaşadığı hezimet sonrası AKP ve MHP faturayı birbirine kesti.

AKP ve MHP hezimetin faturasını birbirlerine kesiyor!

Pazar günü yapılan halkoylamasında evet cephesinin yaşadığı hezimet sonrası AKP ve MHP faturayı birbirine kesti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 16 Nisan halkoylamasının ardından Meclis'te yaptığı ilk grup toplantısındaki konuşmasında MHP tabanının %80'inin seçimde hayır oyu kullandıpı iddialarına karşı çıktı. Partidaşlarının halkoylamasında evet oyu verdiğini söyleyerek evet cephesindeki firenin AKP tabanın geldiğini iddia etti.

"Kafa var almıyor sanırsınız bidon"

Toplantıda MHP tabanının %80'inini halkoylamasında hayır oyu kullandığını iddia eden Milliyet yazarı Mehmet Tezkan'a hakaret içerikli söylemler yönelten Bahçeli, "Milliyet gazetesinde köşesi bulunan bir ezik ve çürük 'Referandumun kaybedeni MHP. MHP'nin tabanının yüzde 80'i hayır oyu verdi' yazmış. Bre ahlaksız kemiksiz… Kafa var almıyor sanırsınız bidon. Bu ve benzeri gazetecilerin ya zekaları kurumuş ya da iradeleri körleşmiştir" diyerek seçim sonrası yaşadığı öfke ve tekaşı da net biçimde göstermiş oldu.

"MHP ile işbirliğinin bir karşılığını görmedik"

Halkoylaması sonrası evet cephesindeki hezimetin AKP kanadından da yankıları gelmeye başladı. AKP Mardin milletvekili Orhan Miroğlu, AKP ve MHP’nin işbirliğinin sahada çok da güçlü bir karşılığının olmadığını gördüklerini söyleyerek başarısızlığı MHP'ye yöneltti.

AKP-MHP ittifakının 16 Nisan'da yaşadığı hezimetin yankıları, halkoylamasının üzerinden henüz 2 gün geçmiş olmasına rağmen gün yüzüne çıkmaya başladı. AKP ve MHP'nin seçim çalışmaları boyunca kullandıkları bölücü ve kutuplaştırıcı söylemlere Türk milleti 16 Nisan'da cevabını verdi. Milleti kutuplaştıranlar tarihte de kaybetti, gelecekte de kaybedecektir.

tgb.gen.tr

Tarih:
Diğer Haberler